Ndërlidhjet

NJU JORK


Çmimi i naftës në bursën e Nju Jorkut ka arritur vlerë rekorde prej 58.47 dollarë për fuçi.
Rekordi e përmbylli javën, në të cilën çmimet shënuan rritje të vazhdueshme, shkaku i kërkesave të shtuara në treg dhe kërcënimeve terroriste në Nigeri, një ndër prodhuesit më të mëdhej të naftës në botë.
XS
SM
MD
LG