Ndërlidhjet

KABUL


Mbi 100 luftëtarë talibanë janë vrarë nga forcat afgane dhe amerikane gjatë luftimeve të kësaj jave në jug të vendit.
Në mesin e të vrarëve, sipas burimeve zyrtare afgane, janë dhe tre drejtues të rëndësishëm të talibanëve. Të njëjtat burime njoftojnë se mbi 150 militantë gjatë kësaj jave luftimesh kanë mundur të largohen në drejtim të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG