Ndërlidhjet

MAKAÇKALA/RUSI


Është raportuar për shpërthimin e një bombe në kryeqytetin e Dagestanit, nga e cila janë vrarë 10 njerëz dhe disa të tjerë janë plagosur.
Kohëve të fundit është shtuar dhuna në kryeqytetin e Dagestanit, ku janë vrarë disa zyrtarë të njohur lokal.
Dagestani është në kufi me Çeçeninë, ku forcat ruse janë duke luftuar me kryengritësit prej më shumë se një dekade.
XS
SM
MD
LG