Ndërlidhjet

KALININIGRAD, RUSI


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin takohet sot me presidentin franez, Jacques Chirac dhe me kancelarin gjerman, Gerhard Schroeder. Raportohet se këto bisedime do të fokusohen në marrëdhëniet e Rusisë me Bashkimin Evropian, pasi në muajin Maj ishte nënshkruar një dokument për bashkëpunimin ndërmjet BE-së dhe Rusisë. Bashkimi Evropian është partneri më i madh tregtar i Rusisë, ndërsa Rusia është furnizuesi kryesor i BE-së me energji.
XS
SM
MD
LG