Ndërlidhjet

SIRTE/LIBI


Udhëheqës dhe përfaqësues nga 53 vende kanë filluar në Sirte të Libisë, samitin e pestë të Unionit Afrikan.
Gjatë dy ditëve të takimit pritet që vendet afrikane të bashkohen në kërkesën për dy vende të përhershme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, dhe të bëjnë thirrje për më shumë ndihmë ndërkombëtare kundër varfërisë dhe për shlyerjen e borxheve të jashtme.
XS
SM
MD
LG