Ndërlidhjet

EDINBURG


Policia e ka anuluar sot marshin e planifikuar të protestuesve në afërsi të vendit ku do të mbahet samiti i G-8-s.
Anulimi u bë për shkak të përleshjeve të dhunshme që ndodhën dje ndërmjet protestuesve dhe policisë.
Liderët e vendeve më të industrializuara të botës do të fillojnë sot pasdite samitin e tyre vjetor, në fokus të të cilit pritet të jetë ngrohja globale dhe lufta kundër varfërisë në Afrikë.
XS
SM
MD
LG