Ndërlidhjet

BISHKEK


Në Kirgizi ka përfunduar fushata për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen të dielën.
Zgjedhësit do të votojnë për pasardhësin e udhëheqësit të dëbuar, Askar Akayev.
Sipas disa vëzhguesve, rezultati dihet qysh tani, pasi presidenti i përkohshëm, Kurmanbek Bakiyev, konsiderohet i pa konkurencë.
Fushata e tij është përqëndruar në luftën kundër korrupsionit dhe premtimet për demokratizim të vendit.
XS
SM
MD
LG