Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës ka goditur me veturë një stacion policor në Bagdad duke vrarë të paktën 22 persona dhe plagosur 25 të tjerë.
Një zyrtar i ministrisë së brendshme tha se shumë nga viktimat ishin policë. Incidenti ndodhi jashtë stacionit policor al Rashid më juglindje të kryeqytetit.
Me herët në dy incidente të ndara janë vrarë dy policë irakianë.
XS
SM
MD
LG