Ndërlidhjet

KARTUM


Presidenti i Sudanit Omar al-Beshir ka thënë se ai është i vendosur, që të vazhdojë procesin e paqes, pavarësisht vdekjes së nënkryetarit të vendit, dhe liderit jugor John Garang.
Garang vdiq nga rrëzimi i helikopterit së bashku me të gjithë pasagjerët dhe ekipin derisa po ktheheshin nga Uganda.
XS
SM
MD
LG