Ndërlidhjet

BAGDAD


Rebelët kanë vrarë 12 irakianë dhe 4 ushtarë amerikanë në sulme të ndarë në tërë Irakun.
Sulmet u kryen përderisa ligjvënësit po mundohen të arrijnë kompromis me liderët sunitë mbi projekt-kushtetutën e vendit.
XS
SM
MD
LG