Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica ka propozuar Sana Rashkoviq- Iviqin për shefe të Qendrës Koordinuese për Kosovën. Ndërsa, Rasim Lajiqin, si shef të Qendrës Koordinuese të Preshevës, Bujanovcit dhe Medvegjës. Të dy këto poste deri tani i ka mbajtur lideri i Partisë Social demokrate, Nebojsha Covic, i cili u shkarkua dje nga qeveria e Serbisë.
XS
SM
MD
LG