Ndërlidhjet

VJENË


Kancelari austriak Volfgang Shysel deklaroi se problemi i Kosovës mund të zgjidhet vetëm brenda Bashkimit Evropian.
"Vendeve të Ballkanit u duhet perspektiva për anëtarësim në BE, për zbatimin e reformave dhe përparimin në procesin e paqes. Çështja e Kosovës mund të zgjidhet vetëm nëse rajoni sërish hyn në Evropën e madhe", ka thënë Shysel në një intervistë për të përditshmen vjeneze "Kurir".
XS
SM
MD
LG