Ndërlidhjet

BERLIN


Në Gjermani vazhdon gjendja e paqartë pas zgjedhjeve të djeshme ku asnjë nga partitë nuk ka fituar shumicën e nevojshme për të krijuar qeverinë. Lidhur me rezultatin e zgjedhjeve në Gjermani ka reaguar dhe kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan.
"Ishte një fushatë nga Kristian Demokratët që tregoi rezultatet e një propagande negative kundër turqve dhe mbi të gjitha kundër anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian", tha Erdogan, duke iu referuar qëndrimit të Angela Merkel se partia e saj ishte kundër anëtarësimit të Ankarasë.
XS
SM
MD
LG