Ndërlidhjet

DISELDORF


Prokurorët gjermanë kanë kërkuar dënime me burgim deri në tetë vjet për katër persona arabë të akuzuar për planifikimin e sulmeve me bomba kundër caqeve hebreje në Gjermani nën urdhërin e militantit islamik, Abu Musab al-Zarkawi. Ata kishin planifikuar sulme ndaj dy restoranteve në Diseldorf dhe në një qendër shoqërore në Berlin. Procesi gjyqësor kundër tyre kishte filluar në shkurt të vitit 2004.
XS
SM
MD
LG