Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Javier Solana është shprehur sot se, në bazë të raportit të ambasadorit Kai Eide, pritet deri në fund të këtij viti nisja e negociatave për statusin e Kosovës. Solana është shprehur se Kosova do të kthejë tërë rajonin e Ballkanit në qendër të fokusit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG