Ndërlidhjet

PRAGË


Presidenti i Irakut Jalal Talabani u takua sot me kryeministrin e Çekisë Jiri Paroubek, gjatë vizitës tri ditëshe në Republikën Çeke. Ata thanë se bartja e pushtetit dhe detyrave të sigurisë tek irakianët, është e nevojshme para stabilizimit të plotë të gjendjes në Irak.
XS
SM
MD
LG