Ndërlidhjet

BEOGRAD


Administratori i Kosovës, Soren Jessen Petersen, ka udhëtuar drejt Beogradit ku është takuar me presidentin e Serbisë Boris Tadiç. Jessen Petersen do vazhdojë takimet edhe nesër më zyrtarë të tjerë serbë. Ky takim vjen pas doëzimit të raportit të ambasadorit Eide dhe deklaratave të Kofi Annanit se sipas të gjitha gjasave do rekomandojë hapjen e bisedimeve për statusin.
XS
SM
MD
LG