Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë të ushtrisë amerikane thanë se rreth 70 militantë janë vrarë të dielën në operacionet në Irakun perëndimor.
Helikopterët dhe aeroplanët e ushtrisë amerikane i bombarduan dy fshatra afër qytetit Ramadi, i cili konsiderohet qendër e kryengritjes sunite.
Disa dëshmitarë thanë se në mesin e të vrarëve ka edhe civilë.
Bombardimet filluan pas vrasjes së 5 ushtarëve amerikanë në afërsi të Ramadit.
XS
SM
MD
LG