Ndërlidhjet

ZAGREB


Serbi nga Kroacia, Slobodan Davidoviq u deklarua i pafajshëm në fillim të gjykimit në Zagreb. Ai ishte pjesëtar i njësiteve para ushtarake serbe dhe akuzohet se ka qenë i përfshirë në masakrën e Srebrenicës, ku u vranë rreth 8 mijë boshnjakë.
XS
SM
MD
LG