Ndërlidhjet

ANKARA


Një autobombë ka shpërthyer pas mesnate në juglindje të Turqisë duke plagosur 23 persona. Autobomba është vendosur pranë kufirit malor mes Irakut dhe Iranit. Qeveria turke akuzoi për incidentin, partinë e separatistëve kurd, pro kjo e fundit deri tani nuk e ka marrë përgjegjësinë e aktit.
XS
SM
MD
LG