Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov fillon sot turneun në Ballkan. Ai do të takohet me udhëheqësit më të lartë në Serbi dhe pastaj do të vizitojë edhe Kosovën. Vizita zhvillohet në kohën kur pritet të fillojnë bisedimet për statusin e Kosovës.
Ditë më parë, Lavrov pati thënë se marrëdhëniet me Unionin Serbi Mal i Zi janë prioritet i politikës së jashtme ruse në Ballkan.
XS
SM
MD
LG