Ndërlidhjet

MUZAFARABAD


Pakistani dhe Kombet e bashkuara fillua fushatën dy javore për imunizimin e qindra mijëra fëmijëve në zonat e goditura nga tërmeti, muajin e kaluar. Zyrtarët e OKB-së thanë se fëmijët do të marrin vaksina kundër sëmundjeve të ndryshme, pasi infeksionet mund të shtohen nëpër kampet për të mbijetuarit.
XS
SM
MD
LG