Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Sllovenisë Janez Drnovshek, qëndron sot për vizitë një ditore në Kosovë. Sipas mediave serbe, vizita është organizuar nga Kisha ortodokse serbe. Ai do të takohet me zyrtarë të lartë në Prishtinë si dhe do të vizitojë objektet fetare, në Deçan dhe në Pejë.
XS
SM
MD
LG