Ndërlidhjet

AMAN


Kryeministri jordanez Marwan Moasher konfirmoi sot zyrtarisht se pas akteve terroriste ditën e enjte, ku u vranë 57 njerëz, qëndron Abu Al- Zarqawi. "Tashmë është pranuar se aktet terroriste u organizuan nga Alkaida dhe vecanërisht nga Al- Zarqawi dhe grupi i tij" tha kryeministri jordanez.
XS
SM
MD
LG