Ndërlidhjet

PRAGË


Misioni ushtarak i Çekisë në Kosovë mund të shtohet me forca të reja. Vendimi është marrë pasi ushtarakët e 17 helikopterëve të vendosur në Bosnje do të kthehen dhe do ti bashkangjiten misionit të KFOR-it, në Kosovë.Sipas zëdhenësit të trupave çeke në Kosovë, skuadra do të merret me survejimin e kufirit Kosovë- Serbi.
XS
SM
MD
LG