Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara sot e kanë nënshkruar marrëveshjen në vlerë prej 33 milionë euro për blerjen e Feroniklit.
Kompania britanike Alferon, muajin e kaluar e bleu Feroniklin, dhe u zotua se do të investojë rreth 20 milionë euro, kurse 1.000 punëtorë do t'i ruajnë vendet e tyre të punës.
XS
SM
MD
LG