Ndërlidhjet

KJEV


Sot Ukraina po shënon përvjetorin e revolucionit të portokalltë që i hapi rrugën ndryshimeve demorkatike në vend. Një vit më pas qytetarët mendojnë se janë thelluar problemet ekonomike në vend. Ndërkaq po sot mësohet se analizat tregojnë se në gjak presidenti aktual i Ukrainës ka 1000 mijë herë më shumë dioksinë se normalisht. Në shtator të vitit të kaluar Jushçenko kisht epësuar një helmim për të cilin ka akuzuar shërbimet e zbulimit të Ukrianës dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG