Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Dy vendet më të mëdha myslimane në botë, Indonezia dhe Pakistani, nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim në luftimin e militantëve islamikë. Presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf tha se të dy vendet kanë qenë viktima të terrorizmit.
Indonezia dhe Pakistani po përballen me veprimin e grupeve militante islamike brenda territorit të tyre.
XS
SM
MD
LG