Ndërlidhjet

BERLIN


Irani po përpiqet të forcojë lidhjet me Korenë e Veriut, duke i ofurar Penjanit ndihmë ekonomike në shkëmbim të bashkëpunimit mes dy vendeve në zhvillimin e raketave bërthamore.
Këto informacione do botohen në numrin e ardhshëm të javores gjermane Der Spigel.
Në të tjera zhvillime Irani ka deklaruar se e ruan të drejtën për të prodhuar uranium të pasuruar për "qëllime kërkimore dhe zhvillimi".
Javën që po lëmë pas çështja e Iranit nuk u dërgua në Këshillin e Sigurimit për t'i dhënë kohë diplomacisë ruse në zgjidhjen e krizës.
XS
SM
MD
LG