Ndërlidhjet

BARCELONË


Lideret e BE nisen sot punimet e nje samiti dy ditor me qellim forcimin e bashkepunimit per standarte demokratike dhe realizimin e reformave politike. Samiti ku marrin pjese dhe vende mesdhetare e Lindja e Mesme, do te trajtoje gjithashtu dhe problemet e terrorizmit. Mbajtja e samitit u mbeshtet nga kryeministri britanik Tony Bler.
XS
SM
MD
LG