Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, pas kthimit nga Brukseli ka përshëndetur vendimin e Gjykatës së Hagës për dhënjen e pafajësisë Limajt dhe Musliut.
"Gjykata provoi dhe një herë objektivitetin e saj në gjykim me pafajësinë që i dha zotit Limaj dhe Musliu. Por edhe ata kanë qëndruar me dinjitet gjatë gjithë këtij procesi", ka theksuar Berisha, i cili gjatë takimeve në Bruksel ka nënvizuar qëndrimin e Shqipërisë për pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG