Ndërlidhjet

VIENË


Bisedimet e pritshme për statusin e Kosovës kanë qenë një nga temat kryesorë të takimit mes presidentit polak në largim Aleksander Kwasniewski, me presidentin austriak Heinz Fischer. Dy presidentët trajtuan njëherësh zgjerimin e BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, si dhe çështjen e kushtetutës së re dhe buxhetit të unionit për vitet 2007-2012. Austria do të marrë kryesinëe e radhës në BE në 1 janar të vitit 2006.
XS
SM
MD
LG