Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një sulmues me bombë ka shpërthyer në qytetin e Netanyas duke vrarë 4 vete dhe plagosur 35 të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodhi para një dyqani mallrash kur njerëzit ishin në radhe për të hyre. Përgjegjësinë e sulmit e ka marrë brigada e martirëve Al Aqsa, ndërkohe që autoritetet palestineze dënuan ashpër sulmin.
XS
SM
MD
LG