Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm francez po qëndron në Prishtinë ku është takuar së pari me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen, pastaj është takuar me kryetarin e Kosovës Ibrahim Rugova në rezidencën e tij dhe vazhdon takimin me ekipin negociator të Kosovës.
Shefi i diplomacisë franceze vjen në Prishtinë pas vizitës në Beograd, ku dje ka kërkuar nga autoritetet serbe "të jenë realiste lidhur me Kosovën pasi aty 90% e popullsisë është shqiptare."
XS
SM
MD
LG