Ndërlidhjet

BEJRUT


Nga shpërthimi i sotëm në lindje të Bejrutit është vrarë një publicist dhe njëherësh deputet i Libanit, Gibran Tueni. Ai drejtonte gazetën "An-Nahar", dhe njihej si kritik i Sirisë. Tueni, i krishterë ortodoks grek, ishte i afërt me djalin e ish kryeminsitrit të vrarë Rafik Hariri.
Shtëpia e Bardhë dhe Bashkimi Evropian kanë dënuar sulmin. Një grup deri tani i panjohur ka marrë përsipër përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG