Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendëspresidenti amerikan Dick Cheney nis javën e ardhshme një tur vizitash në Afganistan, Pakistan Arabi Saudite, Oman dhe Egjipt. Në qendër të axhendës janë takimet me autoritetet e larta të këtyre vendeve dhe me trupat paqeruajtës amerikane.
Ditën e hënë zëvendëspresidenti Cheney do të marrë pjesë në çeljen e punimeve të sesionit të parlamentit të ri afgan.
XS
SM
MD
LG