Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush i deklaroi sot senatorëve amerikanë të cilët kanë bllokuar të ashtëquajturin Aktin Patriot, ku kërkohet përtëritja e masave të luftës kundër terrorizmit, se po ndalojnë rrugën e mbrojtjes së vendit nga sulmet. Bush i bëri thirrje ligjvënësve se çelësi i aktit, pritet ti skadojë afati në dy javë. Në fjalimin e përjavshëm radiofonik, presidenti tha se senatorët të cilët po vonojnë duhet ta ndalojnë këto lloj taktike dhe senati duhet të votojë që të riautorizojë Aktin Patriotik.
XS
SM
MD
LG