Ndërlidhjet

KUVAJT


SHBA janë të shqetësuara për sulme të mundshme ushtarake ndaj përfaqësuesve dhe interesave të tyre në Lindjen e Mesme, dhe Afrikën e Veriut. Deklarata është publikuar nga ambasada amerikane në Kuvajt. Autoritetet amerikane i kanë bërë thirrje shtetasve të tyre në këto vende të jenë vigjilentë.
XS
SM
MD
LG