Ndërlidhjet

TEHRAN


Tehrani thotë se mohimi i Holokausitit nga presidenti Ahmadinejad është çeshtje akademike dhe Perëndimi duhet të tregohet më tolerant ndaj pikëpamjeve të presidentit. Zëdhenësi i ministrisë se jashtme te Iranit, Hamid Assefi akuzoi sot evropianët për mungese tolerancë ndaj disa çështjeve dhe cilësoi se ata po tregojnë mbështetje të verbër ndaj Izraelit.
XS
SM
MD
LG