Ndërlidhjet

KHARTOUM-SUDAN


Një aeroplan ka rënë në rajonin Darfur në Sudan, dhe si pasojë u vranë dy pilotët, një ukrainas dhe tjetri moldav, që gjendeshin të vetëm në avion.
Aeroplani i përkiste monitoruesve të Bashkimit Afrikan për Paqen i cili ka rreth 7 mijë trupa që veprojnë si paqeruajtës në Sudan.
XS
SM
MD
LG