Ndërlidhjet

MOSKË


Këshilltari ekonomik i presidentit rus Putin ka dhënë sot dorëheqjen. Andrei Illarionov tha në Moskë se dorëheqjen e dha për shkak të mungesës së lirive politike në Rusi. Presidenti Putin dhe këshilltari Illarinov kishin mosmarëveshje për politikat ekonomike, ndërsa më herët presidenti e kishte bërë përgjegjës atë për skandalin e kompanisë së naftës Yukos.
XS
SM
MD
LG