Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, dhe kryeministri britanik, Tony Blair, në mesazhet e tyre për Vitin e Ri, janë zotuar se do të vazhdojnë mbështetjen për ndërtimin e paqes dhe demokracisë në Irak dhe Afganistan.
Në një mesazh të shkruar, presidenti Bush, ka thënë se Amerika do të vazhdojë të qëndrojë në krah të "demokracive të reja".
Ndërkaq, kryeministri Blair, është zotuar se Britania do t'i vazhdojë përpjekjet për ndërtimin e paqes dhe demokracisë në këto dy vende.
XS
SM
MD
LG