Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i UNMIK-ut Hari Holkeri sot qëndron në Beograd, ku me zëvendës kryeministrin e Serbisë Nebojsha Çoviq bisedoi për realizimin e standardeve në Kosovë.
Temë e diskutimit gjithashtu ishte edhe hartimi i planit për standardet, si dhe pjesëmarrja e serbëve të Kosovës në grupet punuese.
Holkeri në Beograd pritet të takohet edhe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian dhe Grupit të kontaktit.
XS
SM
MD
LG