Ndërlidhjet

BAGDAD


Mijëra myslimanë shiitë kanë protestuar në Bagdad kundër planeve amerikane për Irakun.Kreu i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan, ka thënë se " ka parasysh kërkesën amerikane për të dërguar një ekip faktmbledhës në Irak për të parë nëse mund të mbahen zgjedhjet para kalimit të pushtetit tek vendorët". Anan, pas bisedimeve me zyrtarë amerikanë, britanezë dhe irakian ka thënë se vendimi do të merret pas diskutimit final.
XS
SM
MD
LG