Ndërlidhjet

ANKARA


Liderë politikë të Turqisë i kanë dhënë mbështetje vazhdimit të bisedimeve paqësore për Qipron dhe thanë se dëshirojnë një marrëveshje më të shpejtë për ujdhesën e ndarë.
Në deklaratën pas takimit të Këshillit Kombëtar të Sigurisë, thuhet se këshilli e pranon planin e Kombeve të Bashkuara, por shtohet se duhet të merret parasysh "realiteti i ujdhesës".
XS
SM
MD
LG