Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarët e Pakistanit kanë deklaruar se nuk do të lejojnë që ushtria amerikane të përdorë territorin pakistanez për ofensivën e planifikuar për pranverë, kundër talibanëve dhe anëtarëve të mbetur të Al-Kaidës.
Nga ana tjetër burimet ushtarake amerikane kanë thënë se janë të sigurtë në kapjen e Osama Bin Ladenit gjatë këtij viti.
XS
SM
MD
LG