Ndërlidhjet

DARWIN/AUSTRALI


Treni i parë që e kaloi Australinë nga jugu në veri sot e përfundoi udhëtimin e gjatë 3.000 km, duke kaluar kryesisht nëpër shkretëtirën më të madhe të kontinentit.
Ministri i Turizmit Joe Hockey tha se projekti prej 1 miliardë dollarëve do t'i japë shtytje turizmit dhe tregtisë në pjesën veriore të vendit.
XS
SM
MD
LG