Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë arrestuar 30 palestinezë në Bregun Perëndimor, në mesin e të cilëve dhe 20 anëtarë të grupit militant Hamas.
Ndërkaq policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin izraelit, Ariel Sharon lidhur me akuzat rreth një skandali rryshfetmarrje.
Bëhet fjalë për rastin e biznesmenit David Appel, i cili akuzohet për përpjekje për të korruptuar Sharonin gjatë viteve '90, kur ai ishte anëtar i kabinetit qeveritar.
XS
SM
MD
LG