Ndërlidhjet

HANOI


Një 16 vjecare vietnameze është viktima më e fundit nga gripi i pulave, që ka përfshirë dhjetë vende aziatike.
Deri tani 16 vetë kanë vdekur nga kjo sëmundje.
Por tre agjenci të Kombeve të Bashkuara kanë ngritur sot në Romë shqetësimin se gripi i pulave nuk është nën kontroll dhe ka rrezik të përhapet edhe jashtë Azisë.
XS
SM
MD
LG