Ndërlidhjet

DUBAI


Së paku 34 persona kanë humbur jetën kur aeroplani iranian me të cilin udhëtonin, u përplas sot afër aeroportit Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe. Agjencia Reuters informon se në këtë aeroplan ishin 40 udhëtarë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit. Ende nuk ka informacione lidhur me shkaqet eventuale të kësaj fatkeqësie.
XS
SM
MD
LG